Teknoloji Mağazası Açmak 2023

Teknolojinin gelişimi göz önüne alındığında oldukça karlı bir geleceğe sahip bir iş fikri olarak ortaya çıkan tekno market, satış ve perakende çerçevesinde iş fikri düşünen herkesin geliştirmesi gereken iş fikirlerinden biridir.

Teknoloji Mağazasını nasıl açarım?

Bir teknoloji mağazası açma fikrinizin satış ve perakende için olup olmadığına bakın. Özellikle teknoloji ve bilişim departmanınızda bir satış noktası açmak istiyorsanız. Sektör bilgisine ek olarak, deneyim sahibi olmanız ve deneyimli kadrolarla çalışmanız gerekecektir.

Ülkemizde üniversite ve özel diploma programlarında okutulan konular arasında yer alan mühendislik ve bilgisayar bilimleri gibi konularda bilgi ve deneyime sahip eleman bulmak kolaydır. Ancak teknoloji işi çok yeni bir iş olduğu için öncelikle pazar kapasitesine göre benimsenmesi tavsiye edilir. Teknoloji, Türkiye’nin en çok ilgi gören konularından biri olduğu kadar, yeni teknolojilerin beklenenden fazla harcama yaptığı bir konu.

Araştırmaya göre bilgisayar kullanımı T.9 ve İnternet kullanımı a.2’dir. Cep telefonu kullanımı 0,90 € ve akıllı TV’ler 0,60 USD’dir. İnternetin sosyal medya kullanımı .4 olarak tanımlanmaktadır. Bu veriler göz önüne alındığında, bir teknoloji mağazası veya tekno market açmak çok akıllı bir yatırım fikridir. Ayrıca yukarıdaki sayıların ve oranların birkaç yıl öncesine göre çok daha yüksek olduğunu unutmayın. Elbette bu rakamlar ve tarihler teknolojinin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu gösteren önemli rakamlar. Ayrıca, Avrupa ve Amerika gibi ülkelerin daha yüksek istatistiksel veri oranlarına sahip olduğuna dikkat edin.

teknoloji mağazası nasıl açılır
Franchise iş modeli

Sermayesinin bir kısmıyla teknoloji mağazası açmayı planlayan girişimciler için teknoloji mağazası açmanın iki yolu vardır. Bu yöntemlerden ilki. Teknosa, Mediamarkt, Vatan Bilgisayar vb. Firmalardan franchise hizmeti alınması. Bir diğeri de kendi markanızı yaratmak, toptan ürün alıp perakende satış yapmak.

Teknolojik ürünlerin hızlı değişimi ve gelişimi franchising’i daha mantıklı bir yaklaşım haline getirmektedir. Kendi markasını yaratma eğiliminde olanlar, yaptıkları işlerle bir teknoloji mağazası açabilir ve sektöre bağlı kalarak kar elde edebilirler. Bir franchise satın almak istiyorsanız, Technology Business Franchise bölümümüze göz atın. yer seçimi

Kendi markanızı yaratmak istiyorsanız, bir yürüyüş parkurunda veya yürüyüş parkurunda bir lokasyon seçin veya bir alışveriş merkezinde bir lokasyon bulun. Bir bayiliğe katılmaya karar verdiğinizde, bayilik aldığınız işletmenizin kriterlerine uyan bir mağaza bulmanız gerekir. Ortalama bir teknoloji mağazası için en az 100 m2’lik bir alan yeterlidir. Malları depolamak için bir depoya sahip olmak da önemlidir. Ayrıca ürün koruması açısından da deponun nemden korunması önemlidir. Tekno marketlerin genellikle tahta kaldırımlarda ve alışveriş merkezlerinde yer aldığı göz önüne alındığında, kiralarının ortalama kiranızdan daha yüksek olabileceğini unutmayın.

resmi anlaşma

İster franchising, ister kendi markanızı kurun, işletmenizin resmileşmesi için tamamlanması gereken bazı resmi süreçler vardır. Ticaret lisansları, vergi kodları vb. Tüm bu işlemlerin ve vergilendirmenin doğru bir şekilde yapıldığından emin olmak için mali müşavirinize danışmanızı öneririz.

 

Mağaza dekorasyonu için bayiliğiniz var ise franchise alan firma veya firmanın isteklerine göre mağaza dekorasyonu yapılır. Kendi markasını yaratmayı sevenlerdenseniz, mağazanızı dekore ederken sakin ve şık dekorun yanı sıra beyaz ve düz renkleri tercih edin. Bu aşamada mümkünse bir tasarımcı ya da iç mimardan yardım almakta fayda var.

mal alımı

Tekno Market veya Teknoloji Mağazası son teknoloji ürünleri sunmalıdır. Doğru ürünü seçmek, ürün satışlarını ve karını artıracaktır. Piyasada en çok satan teknoloji ürünleri ve aksesuarları tercih etmelisiniz.

 

Teknoloji Mağazasında Satılabilecek Ürünler

 • Telefon
 • Bilgisayar
 • Tv, ses, görüntü sistemleri
 • Beyaz eşya
 • Elektrikli ev aletleri
 • Kişisel bakım
 • Sağlık ürünleri
 • Oyun ve oyun konsolları
 • Fotoğraf makinesi, kamera
 • Ofis malzemeleri
 • Aksesuarlar

gibi vb. daha birçok yaşam ve iş alanında kullanılabilecek elektronik ürünler satılabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *