Parti Malzemeleri Dükkânı Açmak 2023

Eğlence endüstrisi geliştikçe, girişimcilerin bir dizi olasılığı keşfetmesine olanak tanıyan iş fikirleri ortaya çıktı. Bir parti malzemeleri mağazası açmak, soğuk günlerde çok popüler ve kazançlı bir iş fikridir. Büyük firmaların tedarikçisi olarak, kar elde etme fırsatı bir yana, eğlenmek isteyen herkesin taleplerini karşılayabiliyoruz. Girişimciler, uygun şekilde değer biçilmiş sermaye ile endüstri fırsatlarından yararlanabilirler.

Çoğu insan, özel bir günü kutlamak için bir parti malzemeleri mağazasını ziyaret eder. Potansiyel müşteriler sevgililer günü, doğum günü, kına gecesi gibi özel günlerde mağazanızdan alışveriş yapabilirler. Bir girişimcinin açtığı parti malzemeleri mağazasında tüm özel ürünleri hediye etmek mümkündür. Parti malzemeleri satmayı planlayan mağazalar birkaç şeyi dikkate almalıdır.

Bir parti malzemeleri mağazası açmanın maliyeti nedir?

Parti malzemeleri için açılan mağazada girişimcilerin öncelikle belirli bir sermayeye sahip olmaları gerekmektedir. Parti malzemeleri mağazası açmak için gereken sermaye 50.000 TL ile 150.000 TL arasında değişmektedir. Bir girişimci küçük bir dükkan açmak isterse minimum maliyetlerle girişimi hayata geçirebilir. Büyük bir şehirde veya işlek bir caddede parti malzemeleri satan bir mağaza açmanın maliyeti 250.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Girişimciler öncelikle gerekli sermayeyi sağlamalıdır. Gerekli birleştirilmiş sermaye, girişimcilerin parti malzemeleri satmaya başlayarak gelir elde etmelerini sağlar. Parti malzemelerinin satışı için gereken sermayenin ayrıntılı bir değerlendirmesi aşağıdaki gibidir:

75-200 m2 arası bir dükkan kiralayan bir girişimci ortalama 3.500 TL’ye mal olacaktır.
Malları sergilemek için raflar sağlarsanız, maliyet en az 5.000-20.000 TL olacaktır.
Gerekli sermaye tutarı en az 25.000-75.000 TL’dir.
İşyeri dekorasyonu, reklam, tanıtım ve pazarlama, resmi işlemlerin ortalama maliyeti 40.000 TL civarında olabiliyor.

Bir parti malzemeleri mağazası ne kadar kazanıyor? Parti malzemeleri mağazası kazançları değişiklik gösterir. Bir parti malzemeleri mağazasının kar marjları, ürünün kar marjına göre değişir. Parti eşyaları yurt dışına satılırsa girişimcinin ortalama karı 50.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. İç piyasada satılan parti malzemeleri, girişimcilere 20.000 TL’lik kazanç getirebiliyor. Parti Malzemeleri Mağazası kazançları ürüne göre değişir. Çeşitli faktörlerden etkilenen getiri oranları .

Sadece kendi şehrinizde değil, Türkiye genelinde çalışarak, özellikle online satışlar sayesinde gelirinizi 2-3 kat artırabilirsiniz.

Bir parti malzemeleri mağazası açarken akılda tutulması gerekenler

Parti malzemeleri mağazası açarken girişimcilerin dikkat etmesi gereken birkaç nokta vardır. Girişimciler daha karlı ve kalıcı bir iş sahibi olmak için bu noktaları göz önünde bulundurmalıdır. Bir parti malzemeleri mağazasına yatırım yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı şeyler.

Parti malzemeleri satan bir mağaza açmak isteyen bir girişimci, öncelikle bir lokasyon belirlemelidir. İşlek caddelerdeki mağazalar daha karlı sonuçlar alabilir.

Parti malzemeleri için girişimciler uygun ve kaliteli ürünler seçmelidir. Yükleniciler, malzemeleri kendi beğenilerine göre toplu olarak tedarik edebilirler. Bazı durumlarda, kaliteli bir ürün daha yüksek bir maliyet gerektirebilir.
Açılıştan teslimata kadar geçen uzun yoldan kaçının. Satıcılarla yapılan sözleşmelerde, mağazanın açılış yerine yakın olması durumunda nakliye maliyetleri azalır.
Parti malzemeleri satan dükkanlar için sosyal medya ve internet sitelerinde aktif olmak çok önemlidir. Potansiyel müşteriler arasında farkındalık yaratmaya yardımcı olur. Bir parti malzemeleri mağazası açan girişimciler, marka bilinirliğini çevrimiçi olarak artırabilir.
Girişimciler gerekli sermayeyi sağlayarak faaliyetlerini yürütebilirler. Sermaye tahsisi aşamasında KOSGEB’in sunduğu teşviklerden faydalanmak ve faizsiz kredi almak mümkündür.
Girişimciler gerekli noktalara dikkat ederek daha karlı sonuçlar alabilirler.

Parti Malzemeleri Dükkanında Hangi Ürünler Bulunur?

Parti malzemesi dükkânı açmak isteyen girişimcilerin çeşitli ürünleri sağlamış olması gerekir. Müşterilerine çeşitli ürün yelpazesi sunarak gelirlerinin arttırılmış olması gerekir. Girişimcilerin parti malzemeleri dükkanında bulunabilecek ürünler ise şu şekildedir:

 • Özel günlerin kutlanabilmesine yönelik olarak süsleme ürünleri
 • Pasta süsleme malzemeleri
 • Nikah şekerleri
 • Kokulu taş kalıpları
 • Silikon kalıpları
 • Renkli olan kırtasiye malzemeleri
 • Özel günlere yönelik hediyelik eşyalar
 • Balonlar
 • Renkli yapıştırmalar
 • Kostümler
 • Gözlükler, peruklar
 • Özel etkinlikler için temalı ürünler
 • Havai fişek, şelale, volkan, meşale, sis, konfeti vb.

Parti malzemesi satan dükkanlarda genel olarak bulunan ürünler listelenen şekildedir. Ürünlerde daha fazla çeşitlerin bulunması mümkündür.

Parti malzemeleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler
Parti malzemeleri konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Parti çantalarıyla başlayan seçenekler parti şapkalarına kadar uzanıyor. Parti malzemeleri satan mağazalarda neredeyse tüm özel durumlar için ürünler bulunur. Ürün seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Parti malzemeleri bölümünde görüntülenen ürünlerin her özel gün için bir ürün yelpazesi olmalıdır. Özellikle bekarlığa veda partileri, doğum günleri ve kına geceleri için tüm dekorasyon seçenekleri mevcut olmalıdır. Mağaza, gelin için çeşitli süslemeler sunuyor.

Parti malzemeleri renkli ve modern olmalıdır. Eğlenmek isteyenler eski moda eşyaları almakta zorlanacaklar. En keyifli anları yansıtan daha modern ürünler tercih ediliyor. Parti malzemelerinizin kalitesi çok önemlidir. Müşteriler alışverişi bitirdikten sonra, yüksek kaliteli bir ürün aldıktan sonra mağazaya geri dönmek istemelidir.
Girişimciler, parti malzemeleri satan mağazalarda müşterilere konfeti ve volkan gibi tatil ürünleri sağlamalıdır.
Girişimciler farklı parti temaları tanımlayarak temaya göre ürünlerini müşterilerine sunabilmektedir.
Parti malzemeleriniz için doğru ürünleri seçmek çok önemlidir. Bir girişimci marka imajı oluşturduğunda yanlış ve kalitesiz ürünlerle müşterilerinin gözünde olumsuz bir imaj yaratır.

Parti Gereçleri Mağazası Sermayesinden nasıl yardım alabilirim?
Parti malzemeleri satan bir iş yürütenler sermaye sıkıntısı çekmemelidir. Sermaye yetersizliği durumunda girişimciler KOSGEB tarafından sağlanan hibelerden yararlanabilmektedir. KOSGEB tarafından sunulan bursların belirli koşulları bulunmaktadır. KOSGEB tarafından sağlanan taraf tedarik işletmesi finansman desteğinden yararlanma koşulları aşağıdaki gibidir.

Girişimciler 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır.İŞKUR veya KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimlerini tamamlamak çok önemlidir. Girişimciler gerekli eğitimleri almış ve sertifikalara sahip olmalıdır.
Küçük İşletme Beyannamesi, şirketin kuruluşu sırasında veya sonrasında doldurulmalıdır.
Girişimciler, parti malzemeleri işine başlamak için yaptıkları harcamaları da içeren bir faturayı KOSGEB’e ibraz ederek 50.000 TL hibe ve 100.000 TL faizsiz kredi alabiliyor. Girişimci kadın ise destek mevcuttur. Erkek girişimciler için onay notu p’dir.

Girişimciler, gerekli şartlar yerine getirildiğinde bir parti malzemeleri mağazası açabilirler. Sermaye harcayan girişimciler, gelir elde etmek için bir parti malzemeleri mağazası açabilirler.

Parti otomatı endüstrisinde bir iş kurmak
Bir parti malzemeleri mağazası açmak, girişimcilerin karlı sonuçlar elde etmesine yardımcı olan bir iş fikridir. Doğru yerde doğru malzemeye yatırım yapmak, gelecekte girişimciler için kazanç sağlayacaktır. Bu nedenle ürün seçimine özel dikkat gösterilmelidir. Giderek daha fazla insan özel günleri kutladığından, bir parti malzemeleri mağazası fikri çok popüler. Baby shower partileri ve seks partileri gibi etkinliklerin yükselişi, girişimcilerin parti tekliflerini çeşitlendirmesine olanak tanıyor.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *