Motosiklet Satış Dükkanı Açmak

Bir girişimcinin bir araba galerisinde motosiklet satış işine başlaması mümkündür. Bu sayede çok karlı işlemler yapabilirsiniz. Girişimciler motosiklet işine başlamak için araştırma yaparak daha fazla bilgi edinebilirler. Kârlı bir iş, aşağıdakiler gibi birçok faktöre dikkat edilerek kurulabilir: Bir motosiklet dükkanı açan girişimci, yaklaşık P tutarında bir kar marjı beklemektedir. Not:
TDK’ya göre kelimenin doğru kullanımı motorsiklet değil motorsiklettir.

Bir bisiklet dükkanı nasıl açılır?

Bir bisiklet mağazası açmak için izlenmesi gereken birkaç adım vardır. Girişimcilerin motosiklet satış işine başlarken dikkat etmesi ve uygulaması gereken noktalar şu şekildedir.

Sermayenin belirlenmesi

Bir bayi alıp motosiklet satış işi yapmak veya her markanın bulunduğu bir mağaza açmak mümkündür. Bir girişimcinin önce araba bayiliği mi yoksa kendi dükkanını mı açacağına karar verdiği nokta sermaye miktarına bağlıdır. Bir bayi almanın ve kendi işinizi kurmanın birçok avantajı vardır. Girişimciler, sermaye seviyelerine bağlı olarak iki seçenek arasından seçim yapabilirler. Bir şirketin sermayesini etkileyen diğer faktörler, işin büyüklüğü ve türü gibi faktörlerdir. Başlangıç ​​sermayesi, özellikle markanın satış noktaları satın alınırsa daha yüksek olmalıdır.

kaynakları bul

Sermayesi yetersiz olan girişimciler kaynak stoklamak zorundadır. Katkıda bulunmak isteyen herkes bankalara ve bireysel yatırımcılara başvurabilir. Girişimcilerin, motosiklet satış işlerinin borçlarını ödemek ve fon aramaya başlamak için gelirlerinin bir kısmını bir kenara koymaları gerekiyor. Bununla birlikte, bir bisiklet dükkanı açma iş fikri çok karlı bir iştir ve kaynaklar kısa sürede kendini amorti edecektir.

odayı tanımla

Bir bisiklet mağazası açmak için bir mekana karar vermelisiniz. Girişimcilerin kazançlarını doğrudan etkiler. Müşterilerinizin nereleri ziyaret edeceğine karar vermeniz, onların ilgisini çekmeniz ve düşük maliyetli bir etkiye sahip olmanız gerekir. İşletmenizi açmak için gereken maliyeti ve yeri belirlemeniz gerekir.

Vergi ödeme belgesi makbuzu

Bir motosiklet satış işi açmak için vergi kodu almak gerekir. Bir motosiklet bayisinin işletilmesi için vergi kanunları çok önemlidir. Kanunun öngördüğü niteliklere sahip motosiklet satış işi yapan bir işletmeci, gerekli işlemlerden geçerek vergi kodu almak zorundadır. işletme lisansı

Bir işletme ruhsatı, bir girişimcinin iş kurması için en önemli adımdır. İşin türüne bağlı olarak, bir girişimci bir iş kurmak için bir işletme ruhsatı alır. Gerekli belgeleri toplayarak ve gerekli kurumları ziyaret ederek kısa sürede işyeri açma ruhsatı alabilirsiniz. Girişimciler aldıkları lisans ile faaliyetlerine başlarlar.

iyi tasarım

Girişimcilerin motosiklet satış işi açarken dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri de doğru tasarımdır. Satılan motosikletin cinsine göre mağazaya uygun bir tasarım sunan bir girişimci, müşterilerin ilgisini çekebilmektedir. Otomobil galerileri için bazı markalar, girişimciler için benzersiz konseptler ve tasarım seçenekleri sunuyor.

Teslimat ağının belirlenmesi

Girişimcilerin bisiklet dükkanı açmak için ihtiyaç duydukları tedarik ağını belirlemeleri gerekiyor. Bir girişimci, hangi tedarikçiden hangi tür motoru alacağına karar vermelidir. Bu nedenle tedarik ağına mağaza açılmadan önce karar verilmelidir. uygun şekilde eğitilmiş personel

Bir girişimcinin bisiklet mağazası açması için en önemli adım doğru insanları bulmaktır. Satışları doğrudan etkileyen satış ekibine sahip girişimciler önemli miktarda gelir elde edebilir. Araba galerileri için bazı markalar girişimci eğitimli personel sunar.

Bir motosiklet dükkanı açmak için hangi belgeler gereklidir?

Motosiklet satış işine başlamak için öngörülen belgeleri ilgili kuruluşlara ibraz etmek gerekmektedir. İşte yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilerin ihtiyaç duyduğu belgeler:

İşyeri kimlik ve ikamet bilgilerini içeren belgeler
İşletmecinin sabıka kaydını gösteren belgeler
Operatör kimliği
vergi koruması
İtfaiye Uygunluk Raporu
işyeri kroki
işletme lisansı

Açılacak işyeri kiralık ise kira, satın alınmışsa tapu
Girişimcilerin motosiklet satış işi açmak için gerekli belgeleri kısa sürede hazırlaması mümkündür. Eksiksiz dokümantasyon sağlayan girişimciler kolaylıkla iş yapabilirler.

Bir motosiklet mağazası açmak için sermaye nedir?
Bir bisiklet dükkanı açmak için gereken sermaye miktarı çeşitli koşullara bağlıdır. Gerekli sermaye, otomobil bayiliği almak isteyen kişinin motosiklet marka tercihine bağlıdır. Büyük markalardan bayi almak için gereken ortalama sermaye miktarı 100.000 TL ile 1.000.000 TL arasında değişmektedir. Küçük marka franchise alımları için ortalama sermaye 150.000 TL ile 250.000 TL arasında değişmektedir. Ancak bu rakamlar girişimcinin satın aldığı motor sayısı ve markasına göre değişiklik gösterecektir.

Kendi işini kurarak hizmet vermek isteyen girişimcilerin ortalama 300.000 ile 600.000 TL arasında bir sermayeye sahip olması gerekmektedir. Sermaye tutarı, tüm motosiklet markalarını satan mağazalar için geçerlidir. Tek bir markaya veya elektrik motorları gibi bir alana odaklanan girişimciler için sermaye miktarı değişkenlik göstermektedir.

Motosiklet işinin geliri nedir? Bir motosiklet satıcısının kazancı, bulunduğu yere ve müşteri tercihlerine bağlıdır. Doğru personeli işe alan girişimci bir satış elemanı, kâr hanesine doğrudan etki eder. Müşteri talebi fazla ise bisikletçinin geliri 30.000 TL ile 50.000 TL arasında olabiliyor.

İkinci el araba bayiliği açmak

Bir girişimcinin motosiklet bayiliği olarak ikinci el eşya dükkanı açması mümkündür. İkinci el motor satışı son yılların en gelişmiş alanlarından biridir. Girişimciler, belirli bir kar marjı ile ikinci el motor alıp satarak kar elde edebilirler. Aceleyle satan bir motor kullanıcısı var. Girişimciler, acil satış taleplerine karşılık mağazalarda alım satım yapabilirler.

İkinci el araba dükkanı açmanın şartları nelerdir?
Girişimciler, kullanılmış bir araba işi açmak için gerekli koşulları yaratmalıdır. Girişimciler, gereksinimleri karşılamaları halinde bir satış işine başlayabilirler. İkinci el oto satış deposu açma şartları aşağıdaki gibidir.

Girişimciler bir lisans almalıdır. Yeterlilik belgeleri için Esnaf ve Ticaret Odasına kayıt yaptırmak gerekmektedir.
Gelir vergisi veya kurumlar vergisi mükellefi olun.
Girişimciler, işletme tarafından çalıştırılan personelin mesleki niteliklerini kanıtlamakla yükümlüdür. Değerlendirme raporu bulunmalıdır. Alınan rapor satış sırasında tek nüsha olarak alıcıya sunulacaktır.
Bir garanti gereklidir. Kanunla belirlenen şartlara uygun olarak ikinci el araç satış işine başlayabilmek için girişimcinin garanti belgesi düzenlemesi ve satış anında tüketiciye sınırlı garanti belgesi ibraz etmesi gerekmektedir.
Çevreye zarar vermeyen ticari alanlarda ikinci el oto işletmeleri açılmalıdır. Açacağınız mağaza en az 4 bisiklet büyüklüğünde olmalıdır.

Girişimciler iş kurmak için en az 18 yaşında olmalıdır.
Motosiklet satışında motor çeşitleri nelerdir?
Bir bisiklet dükkanı açmak isteyen girişimciler, ne tür bir motor satmak istediklerine karar vermelidir. Birçok motosiklet türü ve hedef grubu vardır. Girişimcilerin bisiklet mağazalarında satabilecekleri başlıca motor türleri şunlardır:

gezmek
Turing motorları şehirlerarası ulaşımda en çok tercih edilen motor çeşididir. Motorun özgürlüğünden en iyi şekilde yararlanmak isteyenlerin tercih ettiği bir motordur. Girişimciler, hedef kitlelerini analiz etme ve onları gezici motor bayilerinde sergileme fırsatı bulacaklar.

mobilet
Scooter motor tipi son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Girişimciler bayilerinde scooter motor çeşitleri sunarak kar elde edebilirler. turp
Turnip model motor için arazi kullanımı önceliklidir. Müşteriler motoru rahat olduğu için seviyor. Bu, girişimcilerin mağazalarında sunabilecekleri motor türlerinden biridir.

Elektriksel
Özellikle son yıllarda popülaritesi artan elektrikli motosikletler, ehliyet gerektirmemesi ve benzinli motosikletlere göre daha ucuz olması satış anlamında işletmeye katkı sağlıyor.

Bu modellerin dışında; Moped, Commuter, Sport Touring, Chopper, Enduro, Super Sport, Naked, Cross, Trial ve ATV tipi motosikletler müşterilerimizin en çok tercih ettiği modellerdir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *