Ham Burger Restoranı Açmak

Son yıllarda fast food ürünlerine olan ilginin artmasıyla birlikte tüketim oranı da oldukça arttı. Burger dükkanı açma iş fikri, bu talebi karşılamak için girişimciler için oldukça karlı bir fikir haline geldi.

Burger dükkanı açmak için gerekli belgeler

Girişimcilerin burger dükkanı açmak için birkaç belge sunması gerekiyor. Burger dükkanı açmak ve gelir elde etmek isteyen bir girişimci için gerekli evraklar ve işlemler şöyle:

Burger dükkanı açmak isteyen girişimcilerin öncelikle belediyeye başvurması gerekiyor. Belediyeye başvuran girişimcilerin yerleşme izni ve çalışma izni alması gerekiyor. Belediyeye başvuran işletmeler, belediyenin istediği belgeleri doldurmak zorundadır.

Girişimciler, işletme ruhsatı ve yerleşim izni aldıktan sonra restoran kiralamalı veya satın almalıdır. İşyeri alımları ve kiraları açtığınız hamburgercinin konumuna göre değişiklik gösterebilir. İşletmecilerin bir ofis kiralarken bir kira sözleşmesi ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bir girişimcinin burger dükkanı açmak için geçmesi gereken bir diğer süreç de vergi beyannamelerini hazırlamaktır. Vergi beyannamesi hazırlığı, girişimcilerin yasal olarak vergilerini ödemelerini sağlamada önemli bir adımdır. Girişimcilerin vergi kaydı hakkında bilgi içeren belgelere ihtiyacı vardır.
Girişimcilerin izin verme aşamasında başvuru beyannamesi vermeleri gerekmektedir.
Burger dükkanı açmak isteyen bireysel girişimci iseniz iki vesikalık fotoğraf
Esnaf Odasına kayıtlıdır. Bu nedenle girişimcilerin lokasyona göre burger dükkanı açmadan önce Ticaret Odasına kayıt olması gerekmektedir. hijyen sertifikası. Hijyen belgesi, sağlıksız bir ortamda alınan önlemleri detaylandıran bir eğitim kursunda bir sonraki katılımcıya verilen bir belgedir. Burger dükkanı açma iş fikri gıdaya dayalı olduğu için hijyen sertifikası alınması gerekmektedir.
işletme kayıt belgesi

Burger dükkanı açmak için gerekli ekipman
Bir burger dükkanı açma iş fikri pahalıdır. Bu nedenle girişimciler maliyetleri önceden hesaplamalı ve sermayeyi önceden belirlemelidir. Bir burger dükkanı için gerekli alet ve makineler girişimciler için başlangıç ​​aşamasında maliyet oluşturmaktadır. İşte bir girişimcinin burger dükkanı açmak için ihtiyaç duyduğu araçlar ve makineler.

Mutfak ve oturma odası için gerekli inşaat ve montaj
Mutfak ve oturma odası mobilyaları ve servis araçları
ses ve görüntü sistemi
dondurucu
Izgara
hizmet
el ilanı
masa sandalye
Mutfak gereçleri (tabak, çatal, bıçak vb.)
soğuk içecekler için buzdolabı
bulaşık makinesi
Masa aksesuarları (peçetelik, baharatlık vb.)
yazarkasa, pos cihazı, fatura ve fatura
Burger-Stube işareti
aydınlatma
Bunlar girişimcilerin en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerdir. Ancak girişimcinin kurduğu Burger Hall konseptine bağlı olarak farklı araç ve makinelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Burger dükkanı açmanın maliyeti nedir?

Bir girişimcinin burger dükkanı açma maliyeti oldukça yüksek olabilir. İyi bir salon açmak için burger dükkanı açmak isteyen bir girişimci için ortalama 500.000 TL ve maksimum 1.000.000 TL’ye mal olacaktır. Burger salonunun maliyeti konsepte, lokasyona ve donanıma göre değişmektedir. Bir hamburger dükkanı açan girişimciler önemli bir gelir elde edebilir, bu nedenle bir hamburger dükkanı açmanın maliyetleri hesaplanmalı ve karşılanmalıdır. Bir girişimci büyük bir burger dükkanı yerine küçük bir burger dükkanı açmak isterse ortalama maliyet 100.000 TL civarında olacaktır.

burger salonu makbuzu

Bir girişimcinin hamburgerci açma ve kar elde etme becerisi birçok faktöre bağlıdır. Salonun konumu, ürün tipi, müşteri memnuniyeti, maliyetler, çalışanlar, konsept ve kiralama maliyetleri dahil olmak üzere birçok faktör bir burger salonunun gelirini etkiler. Bir girişimci çok işlek bir yerde burger salonu açarsa ortalama aylık geliri giderler hariç 20.000 TL olacaktır. 20.000 TL ortalama bir rakam çünkü Burgerhalle’nin girişimci kazancı birçok faktöre bağlı. Küçük bir hamburger dükkanı açmak isteyen girişimciler gelirlerini düşük bulabilir ve kazançları aydan aya değişebilir.

 

Burger Hall’u nasıl açarım?

Burger dükkanı açmak isteyen herhangi bir girişimci, öncelikle rekabetçi yapıyı göz önünde bulundurmalıdır. Rekabetin yüksek olduğu bölgelerde faaliyet gösteren girişimcilerin olumsuz sonuçlar elde etmesi muhtemeldir. Bu nedenle girişimciler öncelikle rekabet ortamını iyi analiz etmeli ve uygun bir lokasyon belirlemelidir.
Burger dükkanı açmak isteyen girişimcilerin yeterli fonu toplaması gerekmektedir. Bir Burgerhalle için gerekli olan ekipman, personel ve dağıtım kanalı seçimi gibi maliyet faktörleri dikkatle düşünülmeli ve planlanmalıdır. Bu nedenle girişimcilerin burger dükkanı açmadan önce yeterli parayı toplaması gerekiyor.

Girişimcilerin burger dükkanı açmak için belediyeye veya belediyenin internet sitesine başvuru yapması gerekiyor. Lütfen başvuru formuna göre gerekli belgeleri gönderin. Sağlık Bakanlığı denetimleri doğrultusunda burger salonları tüm yönetmeliklere uygun olarak işletilmelidir. Girişimciler, başarılı burger dükkanlarını açmadan önce inceleyebilir ve gerekirse devralabilir.

Ayrıca bu alanda yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız Japonya ve yurt dışında birçok markanın franchise sistemini alarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Dilerseniz Kobi Vadisi platformunda burger bayiliği sunan firmaları arayabilirsiniz.

Burger dükkanı açarken dikkat edilmesi gereken noktalar

Fast food ürünlerine olan talebi karşılamak için açılmak isteyen bir burger salonu ile girişimcilerin dikkat etmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Rekabetçi fast food sektöründe dikkate alınması gereken faktörler şunlardır:

kavram

Yeni açılan bir burger bar için konsept çok önemlidir. Firmaların oluşturduğu konseptler, hedef kitlenin ilgisini çekebilecek, sürekli ulaşılabilecek, göze ve kulağa hitap edebilecek konsept seçenekleri ile oluşturulmalıdır. Aynı zamanda bir girişimci menü oluştururken çok iyi bir konsepte sahip olmalıdır.Hedef kitlenize sunulan konsept dahilinde mağazanızı normların dışında öne çıkarmanızı sağlayan özel bir spesiyalite oluşturmak olumlu bir izlenim yaratmanıza yardımcı olacaktır.Hijyen konusunda güven arasında inşa edilmelidir. konum

Bir girişimcinin burger dükkanı açarken göz önünde bulundurması gereken en önemli faktörlerden biri lokasyondur. İşlek bir cadde veya yerde burger dükkanı açmak, girişimcilerin gelirlerini artırmalarına yardımcı olabilir. Lokasyon araştırırken, girişimciler hedef gruplarına yakın lokasyonlara öncelik vermelidir. Daha önce belirli bir yerde faaliyet gösteren ancak kapalı burger lokantaları olan işletmeleri incelemek, girişimcilerin şu anda nerede olduklarını belirlemelerine yardımcı olabilir. Aynı zamanda girişimci, belirlenen lokasyonlardaki burger salonlarını tespit etmeli ve rekabet edebilirliklerini analiz etmelidir. Rakipleri Belirleme Girişimciler, bir konsept oluşturmak için Burger Hall’un güçlü ve zayıf yönlerini keşfedebilirler.

fiyat

Girişimcilerin burger dükkanı açarken hedef kullanıcı fiyatını belirlemesi gerekiyor. Hedef kitlesinin aylık gelirini bilen girişimciler fiyatlandırma stratejilerini daha iyi belirleyebilirler. Bu nedenle hedef kitleniz için maliyeti göz önünde bulundurarak fiyat belirlemelisiniz.

Müşteri memnuniyeti

Bir girişimci, konumu veya konsepti ne olursa olsun bir burger dükkanı açtığında, müşteri memnuniyetine odaklanmalıdır. Müşterilerin beğenmediği ürünleri sunmaya devam eden şirketler karlı olmayabilir. Bu nedenle girişimciler, ürünlerini değiştirmek veya geliştirmek için müşteri öneri ve şikayetlerine odaklanmalıdır. Müşteri memnuniyetinde en önemli faktörlerden biri servis ve personel hızıdır. Girişimciler, hizmetleri hızlı bir şekilde sunabilecek yeterli sayıda personel oluşturarak ve oluşturulan personeli uygun şekilde eğiterek müşteri memnuniyetini artırabilirler.

yasa

Burger dükkanı açmak isteyen girişimciler sağlık kanunlarına dikkat etmelidir. İşletme sahiplerinin yemek kuralları setlerini gözden geçirmeleri ve bunları uygulamak için harekete geçmeleri gerekir.

reklamcılık

Hamburger dükkanı açmak isteyen girişimciler reklam ve pazarlama faaliyetlerine dikkat etmelidir.Rekabetin oldukça yoğun olduğu sektörlerden biri olan hamburgerci işletmek hedef girişimciler tarafından tercih edilmekte ve bilinirliği arttırmaktadır.Ayrıca tanıtım ve pazarlamaya da önem vermelisiniz. faaliyetler.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *