14 Şubat İş Fikirleri 2023

14 Şubat Sevgililer Günü’nden hemen önce, günün nereden geldiğini hiç merak ettiniz mi?Doğum festivali Lupercalia’ya kadar uzanır. Bu festivalde genç kadınlar isimlerini büyük bir sunağa yazar ve oradan bir isim seçtikten sonra ertesi yıl seçtikleri kadına aşık olurlar. Bir başka efsaneye göre ise 14 Şubat, kuşların çiftleşmeye başladığı gündür. Bu efsanelerden hangisinin 14 Şubat’a adını verdiğini tam olarak bilemiyoruz ama tüm sektörün 14 Şubat alışverişindeki payını artırma çabasıyla bu gün daha da özel. Bu gün, dünyanın büyük bir kısmının kırmızı kalplerle döşeli olduğu gündür ve kutlanması gereken özel bir gündür. Aynı zamanda hediyeler günüdür. Başlangıçta sadece aşıkların birbirlerine hediye verdikleri bir gün olarak kutlanan zaman yolcuları, bunu aşkın bir işareti olarak görmüş ve aşklarını göstermek için birbirlerine hediyeler aldıkları bir gün haline gelmiştir. Today’s Gift Rush’ta alınan hediyeler genellikle çikolatalar, çiçekler, takılar, kişiselleştirilmiş hediyeler ve doldurulmuş hayvanlar şeklinde gelirken, çiftler eğlenceli aktivitelerle günün tadını çıkarıyor.Daha fazla gün temalı reklam ve gün için daha fazla alışveriş listesi. Bugün; bir iş kurup para kazanmak istiyorsanız işte size fırsat.

İşte Sevgililer Günü için mükemmel olan bazı iş fikirleri.

 

çikolata imalatı ve satışı
Çikolata zaten pratik ve hızlı bir uğur tılsımı değil mi? Sevgililer Günü’nde sevgilisine verdiği çikolatalar sevincini ikiye katlıyor. Hele kırmızı kalp temalı bir kutuda veya en sevdiğiniz pelüş hayvanın kucakladığı bir kutuda çikolatanın verdiği mutluluk paha biçilemez. Şık ve lezzetli çikolata yapabiliyorsanız mutlaka deneyin. Siz de mutfaktan başlayıp işinizi büyütebilirsiniz. Üretiminizi, paketlemenizi, güvenilir malzeme tedarikçilerinizi ve satış yöntemlerinizi nasıl iyileştirebileceğinizi planlayarak pazarlama fırsatlarını ve iş sürdürülebilirliğini artırın.

Bu işe girişmeden önce çikolata yapım gereklilikleri de tamamlanmalıdır. Bu şartlar arasında Sağlık Bakanlığı şartlarının belirlenmesi, gerekli ruhsat ve izinlerin alınması, toptan dağıtım düşünüyorsanız işyeri açma ruhsatı alınması bulunmaktadır. Ayrıca çikolatanın saklanması ve taşınması sırasında gerekli sıcaklık değerlerine uyulmalıdır. Saklama ve koruma koşulları 16-20 derece olmalıdır. aksi takdirde beyaz olacaktır. Bu ağartma tadı bozmasa da görüntüsü bozulmuş çikolatalar alıcı tarafından kabul edilmez ve iade edilemez.

 

Çikolata yaparak sadece sevgililer gününde değil, Anneler Günü, Öğretmenler Günü, Nişan, Düğün, Bayram gibi bir çok özel günlerde de satabilirsiniz… iyi pazarlandı. Çocuklarıyla ilgilenerek ve kendi evinin rahatlığında kalarak ek gelir elde etmek isteyen herkesin yapabileceği bir iş fikridir. Bu işin kazancı satış yoğunluğuna göre 500-2500 TL arasında değişiyor ama küçük bir atölye açarak daha fazla kazanabilirsiniz. Mükemmel iş:
çikolata

Çiçek aranjmanlarının hazırlanması
Yapma çiçekler taze çiçeklerden daha popüler gibi görünse de özel bir günde birbirine taze çiçek vermenin kişiye kendini özel hissettireceğine inanılır. Özel bir günün akşamında, bu kadar gülün satıldığı ve bu kadarının ithal edildiği haberini kim duymaz? Evimizde özel günleri anmak için kuru çiçekler yerine taze çiçekler kullanırız. Evde çiçek aranjmanları hazırlamaya başlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız aranjmana neler katacağınız çok önemlidir. Çiçek aranjmanı işinin bir gelir kaynağı olabilmesi için aranjman satan diğer kişi veya kuruluşlardan ayırt edilmesi gerekir. Örneğin sepetler, aranjmanlar, içindeki kartlar, çiçek türleri ve kombinasyonlarında farklı olan neydi?

 

Yaratıcı bir zihne, estetik bir bakış açısına sahipseniz ve zanaatınıza güveniyorsanız çiçek aranjmanları yapmak ve satmak sizin için potansiyel iş fikirlerinden biri olabilir.Mümkün.Bu işe başlamadan önce iyi bir plan yapmakta fayda var. malzemelerinizi nereden satın aldığınız, satın alma koşullarınızın neler olduğu, bunları nasıl sakladığınız ve pazara nasıl ulaştığınız. Bu planlar yapılmadan pazara girilmesi, sözleşmenin iyi olmasına rağmen teslim tarihine uyulmaması halinde şirketin sürdürülebilirliğini tehlikeye sokar. Çiçekçilik açısından 40 TL’den 1000 TL’ye düzenlemesi olan çiçekçilik gibi 1’e 10 kazandıran başka bir iş yok. Bu işi evden başlatmak ve girişimcilik desteği ile büyütmek mümkün. Çiçek aranjmanları hazırlayarak ek gelir elde edin

kişiselleştirilmiş hediyelik eşya

Herkes kendini özel hissetmek ister. Kişiselleştirilmiş hediye endüstrisinin hızlı yükselişi ile sosyal medya bir yana, bu gerçekten mantıklı. Kişiye özel bir Sevgililer Günü hediyesi, sevdiğiniz kişinin kendisini daha da özel hissetmesini sağlayacaktır. Yaratıcı biriyseniz, Sevgililer Günü bir iş fırsatı olabilir. Özel bir romantik hediye tasarlayın ve çiftlerin birbirlerine olan aşklarını ifade etmeleri için en çeşitli ve güzel yolları bulun. Kolyeler, doldurulmuş hayvanlar, mumlar, çakmaklar, tespihler, kemerler, kartvizit kutuları, kalemler ve küçük hediye sepetleri oluşturabileceğiniz kişiselleştirilmiş hediyelik eşyalardır. Belki. Net bir pazarlama zihniyetine sahip yaratıcı bir bireyseniz, perakende mağazalarda veya internette kişiselleştirilmiş hediyeler satan bir iş kurmayı düşünmelisiniz.Hediye satan bir işletme, evden iş kurmayı düşünenler için çekici bir seçenektir. Dekorasyon yaparak para kazanın

ikili kombinasyon tasarımı
Bu günlerde giyim endüstrisinde ikili ve üçlü kombinasyonların trend olduğunu biliyor muydunuz? Herkes çocuğuyla, eşiyle, sevgilisiyle, en yakın arkadaşıyla ya da annesiyle bir araya gelme telaşı içindedir. Bu ben miyim, bu ben miyim, tatları aynı mı, yoksa sadece emeği kanıtlamak için mi yoksa bir aşk işareti olarak mı bilmiyorum ama çiftler için güzel bir hediye onun sevgililer günü olabilir. Her geçen gün artan bu moda, zevkine güvenenler için potansiyel iş fikirlerinden biri olabilir.

Sevgilisiyle aynı gömleği ve pantolonu giymek isteyenler için hediye arayışları bitmek bilmiyor. Tatiller, bayramlar ve düğünler her zaman farklı elbise kombinasyonları arıyor. Bu tarz giyinmeyi sevenler için özel bir kombin tasarlayıp satabiliriz. Dilerseniz giyim toptancısından aldığınız t-shirt üzerine günün sözlerini yazdırabilir veya kombini tersine çevirerek ön plana çıkarabilirsiniz. . Karar sizin yaratıcılığınıza aittir. Bu iş biçimi ikili kombinasyonlarla sınırlı olmayıp, bebek mevrit anne çocuk birliktelikleri ve doğum günü aile birlikteliklerine kadar genişletilebilir.

Moda anlayışına güvenen ve farklı olmayı sevenler için oldukça cazip ve kazançlı bir gelir kaynağı olabilir. Önce evde başlanacak bir iş fikrine dahil edilebilecek bir kombin tasarım, ileride girişimcinin desteğiyle bir butik açabilir veya bir araba bayiliği sunabilir.Bildiğiniz gibi kişiye özel tek parça ürünlerin fiyatını tasarımcılar belirliyor. . Yani bu işin karlılığı tamamen ne tasarladığınıza, kimi hedeflediğinize ve istediğiniz fiyata bağlıdır. Bu kişisel.

organizasyon yapmak
Sevgililer Günü’nde çiftler birbirinden farklı aktivitelere katılarak günü ölümsüzleştirmek istiyor. Çiftler farklılık aramak, anılarına yeni anılar eklemek, sevdikleriyle her günü dolu dolu yaşamak, bir gün bile olsa mutluluk saçmak isterler. Ve böyle zamanlarda bana yardım edebilecek birini bulmaya çalışıyorum. Bu arayışı karşılamak için bu özel günlerde aynı bölgede çiftler için partiler, yemekler, kamplar, turlar ve diğer aktiviteler düzenleyebiliriz.

bir organizasyon oluşturmak

Gerçekleştirilecek faaliyetin türüne bağlı olarak, organizasyonu organize ettikten sonra devam etmek için gerekli alanı kiralamak iş fikrinin bir parçasıdır. Baby mauridler, doğum günleri, baby showerlar, kınalar ve daha fazlası. Gruplar halinde devam edilebilecek bir iş olacak olan bu grup işine internetten başlanabilir. Ayrıca bu gün evlenme teklif etmek isteyenler için farklı teklif konseptleri oluşturabilir ve bunları işletmelere dönüştürebilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *